Korzystanie z tekstów, zdjęć i grafik znajdujących się na tej stronie, bez zgody autorów - zabronione !!!

Kolejne 3 punkty na koncie Szyszły!!!

• autor: admin, 2014-06-08 21:14

Trudna przeprawa w Telatynie

Dnia 08.06.2014r. drużyna Szyszły Tarnoszyn pojechała do Telatyna by zmierzyć się z tamtejszą Perłą w 20 kolejce Zamojskiej A klasy.

Mecz rozpoczął się o godzinie 17:00 w upalnym popołudniu, sędzia główny Jarzyna użył pierwszy raz gwizdka i zespół z Tarnoszyna rozpoczął jako pierwszy spotkanie. Już w 1 minucie meczu doskonałą szansę na zdobycie pierwszego gola w meczu miał Grzegorz Gajda po niefortunnym zagraniu Marka Szczerby piłka trafiła pod nogi Gajdy lecz ten bardzo się pomylił i straciliśmy szanse na prowadzenie. Przebieg meczu w pierwszej połowie był bardzo zróżnicowany, w większości posiadanie piłki mieli piłkarze z Tarnoszyna lecz piłkarze Perły nie poddawali się tworząc kilka groźnych akcji. Stabilna obrona,która nie popełniała wiele błędów pozwalała na lepszą i pewniejszą grę w ofensywie. W pierwszej połowie kilka dogodnych sytuacji mieli nasi zawodnicy, po dobrze zapowiadającej się akcji rozpoczętej przez Rafała Nowaka mocny strzał na bramkę oddał Szymon Senetra lecz prosto w ręce bramkarza drużyny przeciwnej.Wynik po pierwszej połowie pozostał bezbramkowy.

Druga połowa była również zróżnicowana od początku drużyna gospodarzy atakowała na bramkę Puszkara lecz nic z tych akcji nie wynikało. Szyszła zaczęła swój popis w około 60 minucie gdy zespół Perły trochę osłabł z sił, nasz zespół ruszył wtedy do ataku. Trzeba bardzo pochwalić zespół za grę piłką której nie raz brakowało a w tym meczu było to bardzo widoczne co dawało nam dużą przewagę. Dużo stałych fragmentów gry na korzyść Szyszły jednak nie przeniosło to się na wynik. W około 80 minucie trener Bogusław Rybiński dokonał małej roszady zawodników przesuwając ze środka pola do ataku Dawida Rachfalskiego. Długo nie trzeba było czekać na efekt już kilka minut po zmianie pozycji Dawid strzela swoją 5 bramkę w sezonie, po dobrze przeprowadzonej akcji z lewej strony doskonałą piłkę dograł Grzegorz Gajda a Dawid tylko dołożył nogę do pustej bramki i mieliśmy 1:0!!!. Końcówka meczu to już tylko ataki Szyszły dobrze poszli za ciosem i umiejętnie utrzymywali się przy piłce. Na podwyższenie wyniku miał okazję kolejny raz Dawid po dośrodkowaniu Mariusza Wawryszuka zrobiło się zamieszanie w polu karnym rywali a w doskonałej pozycji znalazł się nasz zawodnik lecz jego strzał z główki wylądował na poprzeczce. W dolicznonym czasie gry w środku pola zrobiło się małe zamieszanie i piłka pozostała bez właściciela, do piłki doszedł Dawid Rachfalski który dzięki swojej szybkości nie dał się dogonić obrońcom Perły i pewnym strzałem w róg bramki pokonał bramkarza gospodarzy i mieliśmy 2:0!!! Po tym golu sędzia Jarzyna zakończył spotkanie.

Kolejny solidny mecz zawodników Szyszły co skutkuje kolejnymi punktami w tabeli.